20min Fitness mi pomohlo v mnoha směrech

Bylo nebylo, léta páně 2015. Koukám vám do internetu, když v tom „kuk“, civí na mě článek o EMS. Asi nová čerpací stanice, nebo co…...čtu dál. Nene, benzínka to nebude. Spíš to připomíná chvílemi Horta Fuxe…tolik výhod na jedné stránce jsem už dlouho neviděl. Jen 20 minut, jednou týdně, hubneš, svaly rostou jak po špenátu, zasáhneš všechna svalová vlákna a….pohádka! Ale pohádky mám rád. Musím to zkusit.

Přijedu do fitka, je to takový načančaný, nový až luxusní. Super, vypadá to prostě fajn. Chlápek za barem zas chrlí superlativy. „No, moc tomu nevěřím, ale zkusím to“ povídám a odcházím s úsměvem do šatny. Směju se, ale vlastně mám i trochu obavy. Ve spojení se zásuvkou jsem nechtěl být nikdy a dneska mám pod jejím velením i cvičit? No uvidíme.

Už mám na sobě trikot, Harapes „hadr“. Za chvíli ještě navlíknout vestu. Nene, Horst Fuchs, je to Star Trek. Fakt scifi. Začínáme. Bude to sranda, jsem přece zkušenej cvičenec, říkám si. Tahám normálně i veliký váhy, fyzička slušná. A tady ani žádný váhy nejsou, pohodička.

Za chvíli mi tuhnou rysy. Funím jak lokomotiva, ale nějak mi dochází pára. Co je, vždyť jsme teprve začali! Asi jsem trenérovi neměl na začátku vyjadřovat svoje posměšky. Vypadá to, že mi to teď dá sežrat. No nic, jsem tvrdej chlap, jedeme dál. Všechny svaly mám napumpovaný k prasknutí, tepovku, že by ji dcera nespočítala. Už je konec, ne? Že jedeme teprve 10 minut? To není možný! Cítím se jak po dvouhodinovým tréninku ve fitku a to jsem teprve v půlce! Začínám postupně objevovat svaly, o kterých jsem zatím jenom kdysi četl. Cítím, jak za ta léta cvičení jsem zanedbával ty, co nejsou vidět, ale co drží celé tělo, ty nejdůležitější. 15minut za námi. A co těch posledních 5? Makačka, makačka, makačka! A je tu konec. Moje první „dvacetiminutovka“ je na světě. Záhul, fakt. Ale super. Už se nebojím, naopak začínám jásat. Taková porce tréninku a za dobu, kdy bych se v normálním fitku jenom zahříval a rozcvičoval a tady mám už hotovo? To je pohádka! Věčně nestíhám, ale tady, 20 minut….na to si udělám čas vždycky. Něco na tom fakt je, nekecali…..